Класифікація стилів одягу. Якими особливостями характеризується кожний стиль?
Вони знайомі далеко не всім. Якраз сьогодні і пропонуємо Вам зануритися в різноманітність стилів одягу та з'ясувати характерні особливості кожного. Адже на сьогодні багато дизайнерів створюють окрему лінійку баталов, а деякі спеціалізуються виключно на одязі великих розмірів.
Класичний і консервативний стиль – простота та стриманість в деталях
Даний стиль одягу популярний незалежно від часу і моди, яка популярна зараз. Віддають перевагу такому одязі, як правило, люди, які хочуть підкреслити свою елегантність, стриманість і в той же час красу. Простота, помірність і лаконічність – ось основні характеристики цього стилю.
Що стосується колірної гамми, то переважно використовуються теплі пастельні відтінки і ахроматичні кольори (чорний, білий і всі відтінки сірого). Багато хто називає цей одяг нудною, педантичною та одноманітною. Однак класика – це основа успіху, гарного смаку і елегантності, яка ніколи не вийде з моди.
Діловий стиль одягу – краса навіть у робочий час
Даний стиль також характеризується стриманістю і елегантністю. Нічого не повинно відволікати працівника від безпосередніх професійних обов'язків. Тому для яскравості і «кричущих» квітів табу. Перевагу, як і в попередньому випадку, віддається ахроматичних і спокійним кольорам. Однак варто зазначити, що ділові костюми, порівняно з класичними варіантами, можуть піддаватися віянням сучасної моди: принти, комбінування тканин, вишивки та ін
Романтичний стиль в одязі – ніжний і витончений образ
Підходить для прогулянок, побачень, неформальних зустрічей. Наряди даного стилю підкреслюють жіночність, ніжність і витонченість своєї власниці. У сучасних колекціях представлені різноманітними сукнями і сарафанами. Цілком поєднуються з несуворими піджаками, кардиганами. Вони характеризуються наявністю рюш, воланів, жабо. Елементи одягу є повітряними і багатошаровими. Тканини при цьому вибираються легкі і хвилясті.
Якщо ми говоримо про кольори цього стилю, то це в першу чергу білий, ніжні відтінки рожевого, блакитного, зеленого і постільні кольору, а також насичені рожеві, сині і блакитні кольори. Крім того, акцентом в одязі є непомітний квітковий принт.
Модний стиль casual – стиль великого міста
У перекладі з англійської слово «casual» означає «повсякденний», «випадковий», «ненавмисний». У дану категорію ставиться сучасна практична і зручна одяг на кожен день. Дана одяг поєднує в собі кілька стилів, виходячи з цього, є якась класифікації одягу стилю «casual»:
- city casual – міський повсякденний стиль;
- smart casual – одяг на кожен день, що відрізняється своєю елегантністю;
- business casual або smart casual – такий одяг підходить для роботи без строгого дрес-коду;
- sport casual – одяг зі спортивними деталями.
Спортивний стиль в одязі – свобода, комфорт та зручність
В першу чергу це комфортна і функціональна одяг, яка не сковує рухів. Головне її призначення – це заняття спортом і активний відпочинок. Також такий одяг чудово проходить для прогулянки з дитиною або з домашніми тваринами у парку. Колірних переваг даний стиль не має.
Екстравагантний стиль – яскравість і незвичність
Звичайно ж, на вулиці можна зустріти людину, наряд якого буде в цьому стилі. Але переважно він призначений для сценічних виступів. У зв'язку з цим він характеризується поєднанням яскравих кольорів і запам'ятовуються деталями. Якщо Ви хочете виділитися з натовпу і обираєте для себе екстравагантний одяг на кожен день, то варто бути дуже акуратними, так як досить легко зробити свій образ легковажним і вульгарним.
Еротичний стиль – пристрасть і привабливість
Основне призначення даної одягу – це залучення уваги протилежної статі. Це максимально відкрита і обтягуючий одяг, демонструє фігуру, в деякій мірі навіть викликає.
Мінімалізм. Чим характеризується цей стиль?
Деякі зовсім невірно трактують даний стиль. Вони помилково припускають, що це мінімальна кількість одягу на тілі людини. І це груба помилка. Насправді цей стиль передбачає, що в одязі немає нічого зайвого. Що стосується кольору, то актуальним буде чорно-біла гама та непомітні кольори. Якщо Ви впевнені в собі і бажаєте підкреслити характер, то вам однозначно варто звернути увагу на речі такого типу.
Сафарі стиль і стиль мілітарі – легкі військові мотиви
Дані стилі одягу трохи схожі між собою, так як поєднують в собі деталі форми військових. Як правило, вони призначені для активного відпочинку на природі. Образ «Сафарі» в більшості випадків доповнюється капелюхом з невеликими бортами, а одяг «Мілітарі» відрізняється наявністю погонів, накладних кишень і т. д.
Колоніальний стиль в одязі. Який він?
Даний стиль є легким подобою стилю Сафарі. Проте кольорова гама в костюмах при цьому світла (бежева, біла), а тканини використовуються легкі.
Oversize-Look – одяг не за розміром може виглядати привабливо
Цей стиль характеризується тим, що навмисним чином вибирається одяг на кілька розмірів більше, ніж належить. Особливою популярністю він користувався у 80-90-ті роки. Однак і зараз починає повертатися в моду.
Кантрі стиль – стиль дикого Заходу
Такі мотиви в одязі були вельми популярні в 19 столітті на території західної Америки. Ще його називають подобою ковбойського стилю: джинси, картаті сорочки, капелюхи і чоботи. Виділяється стиль використанням натуральних тканин.
Ось такі основні стилі існували і раніше переважають в образах сучасних модників. А який стиль Вам по душі?